Parkour

je sport

Co je to Parkour?

Prvotní myšlenka parkouru byla o tom, dostat se z bodu A do bodu B co nejrychleji a tak, aby se u toho člověk co nejméně nadřel. V dnešní době je parkour vnímán spíše jako freestylový sport. My se dětem ve SpaceTownu snažíme předat informace a techniky takové, aby dokázaly překonat jakoukoliv překážku. Trénujeme techniky různých obtížností a snažíme se zlepšit celkovou kondici Traceura (parkouristy).

Jak parkour vypadá?

Přehraj si video 👇🏻 (Je se zvukem! 🔊)

Jak probíhá trénink u v Jihlavské hale?

V naší parkourové hale můžete trénovat sami, na individuálním tréninku nebo skupinové lekci SH Academy. Na volný trénink je možné přijít každou sobotu v době 10:00–16:00. Individuální trénink s trenérem je třeba předem rezervovat na baru nebo po telefonické domluvě. Vedené kroužky parkouru pro děti probíhají každé odpoledne a je třeba se na ně přihlásit na stránce shacademy.cz.

Parkourové vybavení ve Spacu.

Parkourová hala SpaceTown Jihlava má rozlohu 300 m2. Nachází v ní obří odpružená podlaha o rozměrech 6 x 10 m, na které lze trénovat prvky na rovině. Pro milovníky trampolín je u nás k dispozici profesionální gymnastická trampolína s dopadem do duchny. V druhé části haly naleznete dřevěné překážky simulující městské prostředí a velkou molitanovou jámu, do které se skvěle trénují obtížnější salta. V hale nechybí ani hrazdy a raily, které jsou určeny na trénink rovnováhy a koncentrace.